• 24 Ноем 2024 |
  •  USD / BGN 1.8784
  •  GBP / BGN 2.3506
  •  CHF / BGN 2.1094
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Банки наемат хакери, за да хванат евентуална слабост в защитите им

Банки наемат хакери, за да хванат евентуална слабост в защитите им

/КРОСС/Банки наемат външни хакерски фирми, които да атакуват системите им. Така се разбира дали има слабост в защитите им. Това разказа на конференция Петър Андронов, председател на Асоциацията на банките в България.

"Ние трябва да покажем на хората, че степента на сигурност е висока", каза той.

Андронов обясни, че банковият сектор инвестира големи бюджети в сигурността. Интересен факт е, че у нас хакерите не атакуват институциите, а директно клиентите, разказва Андронов. Чрез т.нар. "фишинг" те правят близнак на страницата за онлайн банкиране, в която потребителите въвеждат данните си. След това сайтът блокира и получават съобщение, че банката прави профилактика. По-късно обаче клиентите разбират, че от сметката им липсват пари.

Андронов обясни, че потребителите споделят твърде много информация в социалните мрежи. Оттам идват и пробивите в системата.

От "Прайс Утърхаус купърс" представиха резултати от проучване сред лидерите в България. 45% от анкетираните споделят, че се опасяват от киберзаплахи. 40% от българските шефове заявяват, че балансирането в конкуренцията при глобалния и националния пазар е станало по-трудно.

"Глобализацията е част от света и ние няма как да се затворим. Ако го направим, шансовете ни ще бъдат изключително скромни", коментира Андронов. Според него двата големи двигателя на растежа в момента са потреблението и износът. А една затворена глобална среда ще елиминира много от възможностите ни.

Според него в страни като Словакия потенциалът за евтино възнаграждение се е изчерпал.

"България в момента е смятана за част от онези страни, които имат потенциал за наваксване. Дори този, който идва сега в България, е вече изостанал. Т.е. хваща последния влак и дори вече го е изпуснал", каза Андронов.

По повод липсващата връзка между образование и бизнес шефът на Асоциацията на банките у нас коментира, че образователната общност трябва да разбере, че 50 000 икономисти годишно не са необходими. И апелира за спешни мерки в държавните университети. Петър Андронов заяви, че след като гражданите и бизнесът плащат данъци и ги издържат, те трябва да реагират в тяхна услуга.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.