• 24 Ноем 2024 |
  •  USD / BGN 1.8784
  •  GBP / BGN 2.3506
  •  CHF / BGN 2.1094
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

П. Андронов: Проблемът не са слабостите на ЕС, а разслоението на богати и бедни

П. Андронов: Проблемът не са слабостите на ЕС, а разслоението на богати и бедни

/КРОСС/ Светът върви на цикли и когато разслоението на доходите достигне голяма разлика, се заражда дълбока несигурност, която избива в популизъм и национализъм. Проблемът не са слабостите на ЕС, а разслоението между богати и бедни. Няма как икономиките да растат, когата има несигурност.

Това заяви в Сутрешния блок на Bulgaria ON AIR председателят на Асоциацията на банките в България Петър Андронов. Той е категоричен, че след Brexit ще има несигурност, която се очертава да бъде продължителна.

"По-лесно ми е да разгадая числата от тотото, отколкото да позная какво ще се случи след Brexit. Нито еврото, нито паундът имат добри перспективи и не можем да сме позитивни. Хората няма да се успокоят, защото преговорите с Великобритания няма да спрат утре. През цялото време ще се говори за несигурност", коментира експертът.

Той увери, че нашата икономика се справя относително добре, като през последните две години имаме "сериозни признаци на съживяване". Не можем да смятаме, че сме част от кризисен сценарий, а банковият сектор в България е стабилен, стана ясно още от думите на Петър Андронов.

"Много е трудно да се предвиди дали банките ще излязат от Великобритания. Банковата система няма как изведнъж да изчезне. Самите англичани са много объркани. Дълбокият проблем е много по-далеч от събитията във Великобритания", добави гостът на Bulgaria ON AIR.

Петър Андронов е на мнение, че за момента банковият сектор в Европа е относително стабилен. "Голям проблем е, че секторът е подложен на лихвена диета от централната банка", добави Андронов.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Аз не мога да разбера, като на всички е ясно, че настъпилата нестабилност в ЕС е заради голямото разслоение на бедни и богати, защо не се правят стъпки в това отношение. А само се говори пише умно, но нищо не се прави, а нещата се задълбочават. Значи има робство и то е удобно за управниците - било в България, било в ЕС. Удобно е хората да са нестабилни, да искат още утре да умрат за да се оттърват, да не знаят утрешния ден какво още по-лошо им носи, а богатите да се чудят къде да си харчат парите. И това е новата демокрация в името на която трябва всички да се радваме и да сме съпричастни. Къде остана твърдението, че като влезем в ЕС, веднага трябва всеки да получава средната европейска заплата, защото било изискване на ЕС. Лъжа, нали, лъжа, ама успешна.

28.06.2016 10:59:35

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.