-
01 Апр 2025 |
USD / BGN 1.8084
GBP / BGN 2.3413
CHF / BGN 2.0521
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Путин: Ударите в Сирия целят да укрепят режима на Башар Асад

13 Октомври 2015 | 11:08

/КРОСС/Руският президент Владимир Путин потвърди подозренията на мнозина - че руските въздушни удари в Сирия са предназначени за укрепване на режима на президента Башар Асад, съобщи CNN.
Как точно го правят остава спорен въпрос. Възможно ли е руснаците наистина да са фокусирани върху унищожаването на „Ислямска държава" или се целят в сирийските бунтовници, който искат да видят края на династията Асад, се пита агенцията.
„Нашата задача е да се стабилизира законното правителство и да се създадат условия за постигане на политически компромис с военни средства, разбира се", заяви Владимир Путин.
Русия заяви, че е координирала ударите си със сирийския режим и се е насочила към „Ислямска държава" и други терористи.
Но Асад често използва термина „терористи", за да опише сирийците, които са против него.