• 14 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.8059
  •  GBP / BGN 2.3345
  •  CHF / BGN 2.0418
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Липсват доказателства за наличието на газ и нефт в блока "Хан Аспарух"

Липсват доказателства за наличието на газ и нефт в блока "Хан Аспарух"

/КРОСС/ Информацията, дали има нефт и газ в блока "Хан Аспарух" в Черно море, предстои да бъде обработена и подадена в Министерството на енергетиката. Така заместник-енергийният министър Жечо Станков коментира за "Хоризонт" появилите се информации, че проучването не е установило наличието на петрол и синьо гориво в този участък.

Това, което можем да споменем и е важно да го направим е, че сондажът е успешно проведен като дълбочина и без каквато и да е вреда за околната среда, което беше много важно за нас. Сондажът, като индикативна дълбочина, която е подадена по книжата и предварителните заявки, е изпълнен с необходимата дълбочина, а това какви флуиди са намерени, ще получим по-късно, след като бъде обработена информацията и бъде предадена в Министерството на енергетиката, каквото е задължението на разрешението, коментира Станков.

Според преподавателя в Минно-геоложкия университет - доц. Щерьо Льомов, най-вероятно резултатите от направените досега изследвания показват, че няма достатъчни количества газ, за да бъдат обявени.

Към този момент не може да се твърди убедено, че има газ, който ще служи за бъдещото развитие на газовата инфраструктура у нас. Липсата на новина, че има откритие, показва ниската перспективност на прокарания сондаж. Сондирането при тези дълбочини на морската вода е много скъпа дейност, така че, вероятно, тези, които ще инвестират в бъдеще, ще се замислят дали има необходимост и потенциал да бъдат вложени средства, каза доц. Льомов.

Още през септември КРОСС публикува информация, че проучвателният сондаж "Полшков-1" (POL-1) на френската Total в консорциум с Repsol и ОMV на територията на блок "Хан Аспарух" в Черно море е приключил без успех. На запитване за достоверността на информацията към правителството и консорциума, отговор все още няма. 

 

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

няма ли кой да изгони този мръсник от българия,вече ни дойде много

11.10.2016 13:06:35

Анонимен

Баце, КО стаа ся а ? С КО ще пълните хъба, вие с Теменужка ли щи се редувате наведени на тръба та и ще я пълните с бобен газ а ? А ще продавате ли както беше заявил, а газопреносен център ще ставаме ли на Балканите ????!!!

11.10.2016 11:46:09

Анонимен

Има ли един проект който бб да не е провалил. С изключение на еврофондовете които свършват! А за да ги получи продаде България на САЩ и Турция. Неговото 10 годишно управление ще се запомни като най трагичното и катастрофално след 1944

11.10.2016 09:12:40

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.