- 27 Ноем 2024 |
- USD / BGN 1.8572
- GBP / BGN 2.3451
- CHF / BGN 2.1010
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето: София 0°C
Повече програмисти предпочели Индия пред САЩ през 2013
26 Юни 2014 | 13:17
/КРОСС/Град Бангалор в южна Индия в бил по- предпочитано място от софтуерните програмисти през 2013 спрямо Силициевата долина, показва проучване на LinkedIn, цитирано от Forbes. Данните показват, че 44% от най-добрите в областта таланти са предпочели да работят в индийския град, докато към Сан Франциско са се насочили едва 31%.
Наред с Бангалор сред новите топ технологични дестинации са съседните градове Ченай и Хайдарабад, а също и Пуна. Гургаон, който се намира в предградията на Делхи, е шестият индийски град в топ 10 на най-предпочитаните от софтуерните специалисти дестинации. Силициевата долина заема пето място, последвана от Сиатъл и Остин.
От LinkedIn посочват в официалния си блог, че са направили класация на 52 топ технически града на база 300 млн. Профила.
„Средният процент на технически умения за тези 52 града е около 16% или това означава, че на всеки шест души- един е компютърен специалист. В някои индийски градове този процент е почти двоен," - посочват от LinkedIn.
Индия- страна с 1,2 млрд. души население, притежава най-голямата група от технически таланти в света и е най-глобалната техническа аутсорсинг дестинация. Отделно страната има и демографско предимство.
Две групи фактори могат да обяснят защо индийският град Бангалор и съседните му са привлекли най-много технологични таланта през миналата година. На първо място, защото фирмите, предлагащи IT услуги, наемат повече току-що завършели инженери, като предимството е, че разходите около младите таланти са по-ниски. Освен това, Бангалор е процъфтяващ център за технологично стартиращи фирми, включително такива, които са се преместили от Силициевата долина.
В цифри
В момента в Бангалор изостава с много малко след Силициевата долина. В индийският град работят 26 453, докато тези в Силициевата долина са 28 516. В Сан Франциско обаче компаниите са на по-високо ниво и вършат много по-сложна работа, отбелязва Forbes. Въпреки това е впечатляващо, че Бангалор се превръща в магнит за технологически таланти, обобщава bgonair.bg.