• 14 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.8059
  •  GBP / BGN 2.3345
  •  CHF / BGN 2.0418
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Дмитрий Медведев: Борбата срещу ИД трябва да се води от всички страни

Дмитрий Медведев: Борбата срещу ИД трябва да се води от всички страни

/КРОСС/Премиерът на Русия Дмитрий Медведев каза в интервю за руска телевизия, че страната му не държи лично Башар Асад да е на власт в Сирия, ами иска тя да се управлява по цивилизован и легитимен начин, но в никакъв случай от "Ислямска държава".

Той допълни, че сирийците сами ще изберат свой предводител, а борбата срещу ИД трябва да се води от всички страни, които е редно да седнат на една маса и да обсъдят положението.

Думите му идват, след като преди няколко дни САЩ не прие водената от Медведев руска делегация, която искаше да обсъди с Вашингтон борбата с тероризма и войната в Сирия. Премиерът на Русия определи този отказ като "глупаво поведение", което показва колко са слаби американците.

"Всички разбират, че в резултат от действията им в региона борбата с Ислямска държава беше практически нулева. Само намесата на Русия измени нещата. По мое мнение това е късогледа и слаба позиция, защото силните лидери и държави преговарят дори в ситуациите, когато оценяват нещо по различен начин", коментира той.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.