-
14 Март 2025 |
USD / BGN 1.8059
GBP / BGN 2.3345
CHF / BGN 2.0418
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Борисов: Имам смъртни присъди от международни босове, вие искате да ме направите пушечно месо. Путин ще ми бронира една "Лада Нива"

02 Декември 2016 | 12:03

/КРОСС/ Трябва да се управлява тогава, когато си спечелил изборите, ако един ден народът пак прецени - ние сме готови.
Това каза премиерът в оставка и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти, след като върна на президента мандата за съставяне на ново правителство в рамките на 43-то Народно събрание.
"Ние поехме ангажимент и считам, че в политиката трябва да има и морал, трябва да има достойнство. Трябва да се управлява тогава, когато си спечелил изборите - имаш и самочувствието, че това, което правиш е най-правилното. Демокрацията е най-ценното нещо и когато народът дава правото кой да управлява и народът го взима. Ако един ден пак прецени - сме готови, на нашите места сме си", каза още Бойко Борисов.
Борисов коментира и случая с джиповете, които след скандала с поръчката им от горските стопанства, се оказаха предоставени на Националната служба за охрана.
Обещавам, следващия път, когато стана премиер, ще поръчам в Русия една "Лада Нива" да ми бронират. И ще се возя с нея. Защото имам смъртни присъди, издадени от международни босове. Но, вие искате да ме направите пушечно месо. Добре, ще поема този риск" - каза той.
"Ще се возя на "Лада", обещавам, "Нива", бронирана в Москва, президентът Путин няма да ми откаже да ми я бронират, за да сте доволни и да бъдем унизени", заяви Борисов и препоръча на журналистите да видят в какви автомобили се вози сега бъдещият президент Румен Радев и какви коли са поръчани специално за него след встъпването му в длъжност.