-
01 Апр 2025 |
USD / BGN 1.8084
GBP / BGN 2.3413
CHF / BGN 2.0521
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Осман Октай: Ердоган натиснал Цацаров за контрабандните канали от България към Турция

28 Септември 2015 | 10:44

/КРОСС/Не е работа на Главна прокуратура да се занимава с политически въпроси. Бежанските въпроси са предмет на разговори между правителствата.
С тези думи Осман Октай разкритикува срещата на главния прокурор на България с турския президент Реджеп Таип Ердоган. Според него при визитата на Сотир Цацаров в южната ни съседка, която е била по покана на неговия турски колега, му е бил оказан натиск за предотвратяване на контрабандата от България към Турция.
20% от контрабандата на цигари в Турция идва от България, посочи Октай. По думите му темата за контрабандните канали от България през кюрдските райони към Турция е била предмет на разговора между Цацаров и Ердоган. Зад всичко това стоят конкретни хора и имена, каза Осман Октай и допълни, че турските власти посочват марки цигари с авторство „Булгартабак".
По всяка вероятност, предположи Октай, преди срещата с главния ни прокурор, вече е бил упражнен натиск върху други български институции.