• 13 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7611
  •  GBP / BGN 2.3204
  •  CHF / BGN 2.0876
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Светослав Даскалов става директор на Военното разузнаване

Светослав Даскалов става директор на Военното разузнаване

/КРОСС/ Президентът и върховен главнокомандващ Росен Плевнелиев ще удостои в сряда с висше офицерско звание военнослужещи от Българската армия.

Полковник Светослав Даскалов ще бъде назначен на длъжността директор на Служба Военна информация", считано от 1 април 2016 г. и ще получи висше офицерско звание Бригаден генерал.

Светослав Даскалов досега бе изпълняващ длъжността директор на военното разузнаване, като наследи на поста Йордан Бакалов. Бакалов трябваше да напусне службата, след като парламентът прие законови поправки, според които шефът на военното разузнаване трябва да е задължително действащ военен.

Плевнелиев ще назначи и полковник Валери Цолов на длъжността началник на щаба на Сухопътните войски, като той ще получи висше офицерско звание Бригаден генерал.

Полковник Костадин Кузмов ще бъде назначен на длъжността командир на Втора механизирана бригада, считано от 1 април 2016 г. и ще получи висше офицерско звание Бригаден генерал.

Капитан I ранг Боян Медникаров ще бъде назначен на длъжността началник на Висше военноморско училище „Н. Й. Вапцаров", считано от 1 април 2016 г. и ще получи висше офицерско звание Комодор.

Държавният глава освобождава бригаден генерал Димитър Илиев от длъжността командир на Втора механизирана бригада и го назначава за заместник-командир на Корпус за бързо развръщане на НАТО в Солун, Гърция, считано от 1 април 2016 г., като го удостоява с висше офицерско звание Генерал-майор.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

intelligence info

Генерал Светослав Даскалов няма да откаже нищо на никой високопоставен властник.Такъв и такъв ще си остане. "Забрави" да публикува "професионалната" си биография на сайта, но сметка на това изпълни политическата поръчка, заради която предишният директор подаде оставка. Резултатът - обогатяване с имот и разрешение N383/29.12.2016 за строеж на 53,10 кв.м. гараж в р-н Витоша, "Киноцентъра".

22.04.2017 14:37:24

Анонимен

Браво, щом и армия сме имали, нищо че е символична, но това е друга тема.Добро утро на Кроос, добро утро и на всички от форума / много е малък но нейсе/Крос изчезват коментари / те не че са много/ барабар със статиите, защо така, и вас ли уплашиха ? Ма не се страхувайте, ако не сте на чужда копанка, няма от какво да се страхувате.В дуги медии същото го правят и трият коментари- били с нецендурно съдържание, не е така а казват много истини и бодат на някого очите, а вие от кого се притеснявате?! Ха да видим този коментар ще остане ли и един час, няма нищо нецезурно и обидно, нали така ,ха дано !!!!!

30.03.2016 06:41:13


БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.