• 13 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.7967
  •  GBP / BGN 2.3262
  •  CHF / BGN 2.0333
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Лекарският съюз няма да подпише договора със здравната каса

Лекарският съюз няма да подпише договора със здравната каса

/КРОСС/ Делегатите на 65-ия извънреден събор на Българския лекарски съюз решиха в петък Националния рамков договор за 2016 година да бъде бламиран. 265 бяха гласовете „против", едва 10 „за" и 15 „въздържал се" и така ръководството на организацията не получи мандат да подпише документа.

Сред основните причини БЛС да откаже да подпише е идеята с договора лекарите да се задължат да ползват пръстов идентификатор за прием на пациенти в болница и при посещение при личния лекар. „Категорични сме, че пръстовият идентификатор няма да влезе в рамковия договор. Само това стига, за да обезсмисли разговорите по-нататък", обяви зам.-председателят на БЛС проф. Огнян Хаджийски. Той допълни, че препоръчва на БЛС „да каже категорично „не" на този рамков договор" и увери, че от това няма да последва нищо страшно. „По-страшно ще е, ако със знанието на БЛС се узаконят неща, които още не са направени, защото после ще кажат, че е станало със знанието на българските лекари", посочи проф. Хаджийски.

След като задължението за снемане и ползване на идентификатора, който би трябвало да е готов след поне четири месеца, няма да се регламентира с НРД, се очаква това да стане с нормативен акт на здравно министерство или Министерски съвет. В него ще се опишат и другите промени, които трябва да влязат в сила от 1 април, включително сключване на договори според новата здравна карта, разделянето на пакетите лечение на основен и допълнителен и увеличения брой направления за изследвания и прегледи в извънболничната помощ.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.