•  GBP / BGN 2.3469
  •  CHF / BGN 2.0763
  • Времето:  София 26°C

Джокович триумфира в Париж

/КРОСС/ Сръбският тенисист Новак Джокович стана шампион в турнира от сериите „Мастърс" в Париж. Водачът в световната ранглиста спечели с 6:2, 6:3 срещу Милош Раонич.

Той постигна победа номер 600 в кариерата си. С нея успя да стане първият тенисист, който защитава титлата си в надпреварата във френската столица. Шампионът стъпва на върха в турнир от сериите „Мастърс" за 20-ти път, а в Париж това е третият му триумф - след 2009 и 2013 година.

Джокович е петият тенисист сред тези, които се състезават в момента и имат 600 или повече победи. Останалите са Роджър Федерер (991), Рафаел Надал (706), Лейтън Хюит (611) и Давид Ферер (602).

Въпреки убедителния резултат обаче сърбинът трябваше да положи много усилия, за да заслужи победата. Той започна и двата сета идентично - с преднина от 3:0 след ранен пробив.

В първия сет Раонич намали на 1:3, а след това притисна Джокович и се доближи до пробив. След оспорван гейм водачът в световната ранглиста успя да спечели сервис-гейма си.

Двамата показаха хубав тенис и след вълнуващи разигравания се стигна до 6:2 в полза на шампиона.

При 5:2 във втория сет Джокович имаше две възможности за пробив и за спечелване на мача. Раонич се възползва от силния си сервис и измъкна гейма. В следващия сърбинът отново поведе с 40:15, но този път при свой сервис той стигна до победата в двубоя.