• 12 Яну 2025 |
  •  USD / BGN 1.8981
  •  GBP / BGN 2.3369
  •  CHF / BGN 2.0771
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Три начина да криптираме данните си на флаш устройство

Три начина да криптираме данните си на флаш устройство

/КРОСС/ В съвременния цифров свят, архивирането и криптирането са жизненоважни навици, които всички трябва да притежават. Ако не сте направили резервно копие на вашите документи, електронни таблици, снимки и видео те може да изчезнат за секунди.
А без криптиране, вашите файлове с поверителна информация може да попаднат в неподходящи ръце и да станете жертва на кражба на самоличност например. От PC World обръщат вниманието ни към тези 3 начина за криптиране на данните, които съхраняваме на флаш устройство.


Купете си флаш устройство с вградено криптиране
На пазара вече има флаш устройства с вградено криптиране. Такива са DataTraveler Locker+ G3 и Toshiba Encrypted USB Flash Drive. Устройството на Toshiba разполага със собствена хардуерна клавиатура, която служи за въвеждане на парола за достъп до данните на устройството.
Toshiba използват AES 256-битово криптиране за данните, които съхранявате в паметта, което се активира при прекъсване на връзката с компютъра. Достъпът до данните, които съхранявате на DataTraveler Locker+ G3 също става след въвеждане на парола.
Устройството е съвместимо с Windows и Mac, както и с разпространените облачни услуги (Google Drive, OneDrive, Amazon S3, Dropbox, Box).


Инсталирайте специализиран софтуер на вашето устройство
Ако вече имате външен хард диск, който искате да използвате, помислете за инсталиране на специализиран софтуер, като например EncryptStick на ENC Security Systems. Може да инсталирате програмата на компютъра си, но тя работи и от USB флашка. EncryptStick няма да ви позволи достъп до вашите криптирани файлове директно от Windows / File Explorer.
Ще трябва да използвате програмата за достъп до вашите файлове. От там можете да влачите и пускате файлове в и извън контейнера, да отваряте файлове в съответните им програми, да редактирате и да изтривате файлове.
След двуседмичен пробен период, ще трябва да платите $ 14 за EncryptStick.


Използвайте безплатен софтуер
VeraCrypt е безплатен инструмент за криптиране, с отворен код. VeraCrypt може да се ползва и от USB флашка. Основните възможности на VeraCrypt са: поддръжка на PIM (Personal Iterations Multiplier) за указване на броя итерации при шифроване, работа с ОС Windows 10, възможност за засичане на Evil Maid атака, подробна информация за размера на физическия сектор на дяловете, премахната е възможността за препълване на буфера и други грешки при работа с паметта, възможност за разшифроване на дялове и дискове.

Източник: digital.bg

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.