• 15 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.7962
  •  GBP / BGN 2.3233
  •  CHF / BGN 2.0287
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Кутев: Парламентарната група на ГЕРБ се разлага

Кутев: Парламентарната група на ГЕРБ се разлага

/КРОСС/ Парламентарната група на ГЕРБ се разлага.

Повод за това изказване на депутата от Коалиция за България стана напускането на ГЕРБ от още един депутат. След Георги Марков днес и Светлин Танчев се обяви за независим.

Антон Кутев заяви, че още от самото представяне на ГЕРБ в Народното събрание вижда тежки противоречия в групата, които обаче били заглушени през последните четири години от зам.-председателя на партията и групата Цветан Цветанов. "В момента обаче тези методи не могат да ги използват и резултатът е, че всички задържани през годините процеси, сега си проличават", заяви депутатът от левицата.

Все пак БСП не вижда пряко отношение на напусканията на депутати от ГЕРБ върху работата на Народното събрание, каквато връзка съзряха от "Атака".

"Тях така или иначе ги няма и дали ще ги има заедно или поотделно, каква е разликата", подчерта Кутев.
Той призна, че не е виждал никога отцепилия се Светлин Танчев и никога не е говорил с него.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Борисов им обърна гръб и сега те се разпадат

10.12.2013 20:18:52

Анонимен

С нищо не могат да променят статута си вече

10.12.2013 20:18:35

Анонимен

Да се засрамят,крайно време е вече

10.12.2013 20:18:20

Анонимен

Нима това е някакъв обект за подигравки?

10.12.2013 20:18:09

Анонимен

До кога ще се ебават така с кворума?

10.12.2013 20:17:44

Анонимен

Достатъчно ни бяха техните сцени

10.12.2013 20:17:32

Анонимен

Нима ще им търпим цирковете цяла вечност

10.12.2013 20:17:20

Анонимен

Ще се разложи я,къде ще ходи

10.12.2013 20:16:56

Анонимен

Селските мафиотчета направиха всичко възможно да вгорчат живото на българина

10.12.2013 20:16:31

Анонимен

Лека полека си отива към края на групировката

10.12.2013 20:15:48

Анонимен

Така е!

10.12.2013 20:15:32

Анонимен

Така е, трябва да се осъзнаем. Подходът на ГЕРБ чрез кеш и репресия беше нещо като комбинация между най-страшните аспекти на комунизма и тези на капитализма. Абе суб-продукт на прехода... Надявам се нормалността да се възстанови постепенно.

10.12.2013 15:33:15

Кънчо Стойчев

При Борисов има един GSM и един SMS Преди да тръгнем напред трябва да се разделим с явлението Бойко Борисовщина. Не бих прогнозирал разпад, защото това означава нещо по-грандиозно, но не бива да подценяваме случващото се в ПГ на ГЕРБ. Народната приказка казва, че една лястовица пролет не прави, но вече лястовиците са две. Народната мъдрост не се произнася какво става: настъпва ли пролет при две лястовици. Но при всички случаи нещата отиват към пролет. ПГ на ГЕРБ ще продължи бавно да се отлюспва. Нямам предвид, че това ще се случи преди или след празниците, или догодина. Основната причина е, че ГЕРБ не е партия в истинския смисъл на думата. Това не е образование, което следва политическата логика и правилата на политическия живот, на дискусия, на вътрешно обсъждане, на демокрация, на различни мнения, на борба на мнения. В този смисъл това е едно образование споено от обаянието на един човек. С тази харизма обществото ни вече се сбогува - носителят й скъса политическия си менискус. Това е най-хубавото нещо, което се случи през 2013. През новата година ще наблюдаваме допълнително избледняване на този ореол и отслабването на неговата "партия". През 1990 г. по волята на българския народ се разделихме с член 1 от Конституцията. Този член дефинираше ръководната роля на една партия. Но Борисов направи един хиперчлен първи. Той направи ръководна роля на една личност. Ако въобще може да има добър вариант на диктатура, то той би бил чрез размиване на ръководната роля в образа на политическа структура. Борисов го докара до първо лице единствено число. Това не може да бъде нормално в ХХІ век в страна-член на Европейския съюз. Така че процесът на нормализация изисква отърсване на страната и на всеки един неин гражданин от Бойко Борисовщината. Първият консенсус като нация, който трябва да постигнем, изобщо не е консенсусът за оставка или нови избори. Това са вторични неща. Как можем да сравним това, което направи Борисов с всяка друга партия. То е несравнимо. Не говоря за личността, а за явлението. Бойко Борисовщината означава потъпкване и погазване на всякакви институции, на всякакви елементарни норми на политическо поведение, потъпкване и прегазване на личното пространство на човека, потъпкване и прегазване на пазарната икономика. При Бойко Борисов няма пазарна икономика, има един GSM и един SMS. Така се управлява всичко. Ако България искрено не се раздели и докрай не се прочисти от Борисовщината, не е възможен никакъв напредък. С напускането на тези депутати на все повече хора ще им става ясно с какво трябва да се разделим преди да тръгнем напред.

10.12.2013 15:08:11

Анонимен

Ами разпадат се, разбира се. Там всичко е пари - плащали са си хората да станат депутати на ГЕРБ - сега си тръгват като не могат да избият инвестицията. ГЕРБ няма никаква кауза и ще се разпадне в съвсем скоро време.

10.12.2013 14:11:51

Анонимен

W-W-W...O-R-I-G-I-N-A-L-N-I...B-E --- КОЛЕДНИ НАМАЛЕНИЯ НА ФУТБОЛНИ ЕКИППИ ОТ -30%!

10.12.2013 13:15:55

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.