- 28 Дек 2024 |
- USD / BGN 1.8743
- GBP / BGN 2.3536
- CHF / BGN 2.0816
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето: София 0°C
Чуйте българското слово
24 Септември 2014 | 10:29
/КРОСС/Стартира проектът СЛОВА БЪЛГАРСКИ www.slova.bg - единственият безплатен сайт за професионални звукозаписи на българско художествено слово.
"Колекция - СЛОВА БЪЛГАРСКИ - избрани звукозаписи на българско художествено слово" е уеб-базирана, интерактивна художествена форма, която цели да представи на вниманието на шптребителя емблематични образци на българското слово-изкуство, чрез модерни аудиовизуални средства и съвременен творчески подход, като съхрани в максимална степен автентичността на текстовете и изпълнителската традицията в художествената им интерпретация.
Платформата е предназначена за безплатно ползване, с което цели да отговори на нарастващия обществен интерес към аудио-книгите от български класически автори, както и на невъзможността на потребителя да заплати стойността на изделието.
Сайтът е безплатен за крайния потребител и превъзхожда многократно качеството на звукозаписите и художествените изпълнения, които предлагат повечето платени аудио-книги. Финансира се чрез различни програми, от институции в държавния и частния сектор, обществени, правителствени и неправителствени организации, с дарения от фирми и частни лица. Екипът вярва, българското художествено слово принадлежи на всеки българин и той трябва да достига до него безпрепядствено и лесно. На страниците на нашия сайт може безплатно да бъдат слушани произведенията, изучавани в програмата по литература на българските училища.
Нашата колекция представлява антология на най-красивите и безспорни в своята значимост думи, написани или изречени от българи, към други българи или към света, прочетени на глас логично и емоционално, в унисон с интонационната среда на нашето съвремие, но с автентичната мелодика на езиковите похвати, използвани от автора. Тя се допълва постоянно.
Съдържанието на галерията и последователността на представяне на творбите не следват хронологически поредността на създаването им, а по-скоро емоционалното и художествено въздействие на произведенията, съзвучието им с днешната реалност, посочват на сайта авторите на проекта.