• 30 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.8115
  •  GBP / BGN 2.3463
  •  CHF / BGN 2.0534
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Ангела Меркел: Подкрепям ви за президентските избори

Ангела Меркел: Подкрепям ви за президентските избори

Берлин, Германия /КРОСС/  „До мен достигат много добри новини за България. Излъчвате само положителни сигнали за развитието на вашата страна, подкрепям ви и ви пожелавам успех на изборите". Това заяви федералният канцлер на Германия и председател на ХДС Ангела Меркел по време на среща „на четири очи" с кандидата за президент на ГЕРБ Росен Плевнелиев във вторник вечерта. Меркел отбеляза също, че България стои много добре в международен план и е изрази увереност, че правителството на премиера Бойко Борисов ще продължи тази тенденция. От своя страна Росен Плевнелиев благодари на канцлера Меркел, за подкрепата и помощта, която страната ни получава в сферата на икономиката и борбата с корупцията и престъпността. Плевнелиев подчерта и волята на правителството на Бойко Борисов да положи всички усилия, за да превърне България в модерна и конкурентна част от европейската икономика. 

Плевнелиев и Меркел разговаряха в рамките на дискусия за устойчивия икономически растеж през XXI век, организирана от централата на ХДС и Фондация „Конрад Аденауер" в Берлин. Във форума участваха още съветникът на амриканския президент Барак Обама и на Европейската комисия проф. Джерами Рифкин и представители на браншови и неправителствени организации. Заедно с проф. Рифкин, кандидат-президентът на ГЕРБ Росен Плевнелиев обсъди някои идеи за развитието на България. Плевнелиев разказа също, че е развълнуван от участието си в дискусията, защото се е върнал като гост в централата на ХДС в Берлин, а преди 15 години е участвал в изграждането на комплекса.

Пред форума Ангела Меркел обяви, че Германия ще се стреми към нулев дефицит и ще харчи толкова средства, с колкото разполага. Германският канцлер заяви още, че страната й ще работи за устойчивост и прогрес, защото е нужно да се промени сегадействащия модел. В противен случй следващите поколения ще са изправени пред огромния проблем да не могат да харчат средства за нищо, освен за плащането на огромни дългове. Един от изходите в тази посока е темата за енергийната ефективност, която може да спести доста разходи на икономиката и домакинствата. Меркел обяви още, че Германия ще се стреми да постави началото на дебат за преосмисляне на цялостния модел на развитие на света и икономиката като предлага свои позиции и идеи. Една от тях е разработването на система от индикатори за измерване на прогреса на икономиката, които ще бъдат предложени от германски икономисти, които се занимват с програмирането на германската икономика.

В рамките на дискусията кандидатът за президент на ГЕРБ Росен Плевнелиев разговаря и с федералния министър по въпросите на околната среда, опазването на природата и сигурността на реакторите д-р Норберт Рьотген. Двамата обсъдиха темата за енергийната ефективнос, като Плевнелиев увери Рьотген, че тази тема ще бъде сред основните приоритети в предизборната платформа на кандидат-президентската двойка на ГЕРБ.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.