• 15 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.7962
  •  GBP / BGN 2.3233
  •  CHF / BGN 2.0287
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Пазарът за поддръжка на имоти бележи 20% ръст

Пазарът за поддръжка на имоти бележи 20% ръст

София /КРОСС/ От 20% до 40% е нараснал обемът на фасилити бизнеса, свързан с поддръжката на имоти у нас през последната година. Това стана ясно вчера на 6-ия международен фасилити форум в София.

Всички големи търговски центрове, както и телекомите в страната, вече се ползват от услугите на професионален фасилити мениджър, обяви Бисера Иванова, зам.-председател на Българската фасилити мениджмънт асоциация (БФМА). Над 80% от банките също са оставили поддръжката в ръцете на професионална компания.

Най-голям е контрастът в ползването на фасилити услуги между България и страните от Западна Европа по отношение на техническата поддръжка. Тук едва 15% от сградите са наели фасилити компании за това, докато в Европа цели 95% от собствениците са осъзнали необходимостта на тази услуга.

Не е случаен фактът, че техническите услуги са така популярни на Стария континент - там се акцентира върху превенцията на сградния фонд, вместо да се чака да настъпи повреда и едва тогава да се търсят решенията.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.