-
15 Март 2025 |
USD / BGN 1.7962
GBP / BGN 2.3233
CHF / BGN 2.0287
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Трима загинаха при корабен сблъсък в Албания

21 Октомври 2011 | 10:12

Тирана, Албания /КРОСС/ Трима моряци загинаха, а петима бяха обявени за изчезнали при сблъсък между търговски кораб и ферибот в близост до крабрежието на Албания, съобщи ръководителя на пристанището в град Дуръс, цитиран от "Ройтерс" и "Утрински вестник".
"От 10-членния екипаж на кораба, двама са живи. Имаме потвърдена информация за един загинал и още две безжизнени тела, които са забелязани във водата. Все още търсим други петима", съобщи за Ройтерс Едмонд Дорачи, представител на пристанището в Дуръс.
Корабът "Рейна 1", който е собственост на турски бизнесмен и плава под флага на Малта, се сблъска вчера в следобедните часове с ферибот на 18 мили от пристанището Дуръс. От пасажерите на ферибота никой не е пострадал. Фериботът е плавал към черногорското пристанище Бар, когато се е блъснал в кораба, превозващ автомобили от Анкара до Бари, уточни Дорачи.
/НИ/