• 15 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.7962
  •  GBP / BGN 2.3233
  •  CHF / BGN 2.0287
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Куба легализира купуването и продажбата на недвижими имоти

Куба легализира купуването и продажбата на недвижими имоти

Хавана, Куба /КРОСС/ Властите в Куба обявиха, че от утре позволяват покупката и продажбата на недвижими имоти, което е най-значимата реформа сред множеството промени, които позволиха появата на свободен пазар в страната, предаде "Асошиейтед прес".

Законът, който влиза в сила от утре ще обхване само гражданите постоянни жители на своите населени места. Властите вече обявиха, че приходите от продажбите ще се облагат, а правилата няма да позволят на никого да натрупа големи имоти. 

Тъй като досега не съществуваше официален пазар на недвижими имоти, кубинците с десетилетия можеха само да обменят имотите помежду си чрез сложни споразумения. Правителството също така планира през следващите месеци да обяви и новия закон за собствеността, който ще позволи на членовете на семействата да наследяват домовете си, независимо от това дали живеят в момента в тях или не.

Кубинците ще могат да си позволят само по едно жилище в град и второ на село.

/НИ/

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.