-
15 Март 2025 |
USD / BGN 1.7962
GBP / BGN 2.3233
CHF / BGN 2.0287
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Имущество за 2 млн. продали на търг пловдивски данъчни

20 Ноември 2011 | 18:23

Пловдив /КРОСС/ 303 млн. стари задължения са събрали инспекторите на НАП-Пловдив до края на октомври. 174 млн. са постъпили от неплатени данъци. Останалите 129 милиона лева са от просрочени осигурителни вноски.
От приходната агенция посочват, че най-ефективните мерки за събиране на задължения са запорът върху банкова сметка и върху трудово възнаграждение. Голяма част от средствата са внесени и след изпратени по електронен път покани за доброволно изпълнение, за да не се налага принудително събиране.
За десетте месеца на годината НАП Пловдив е продала на търг и имущество на длъжници на обща стойност около 2 милиона лева, посочват още от приходната агенция в Града под тепетата. От там допълват, че предстои следващата седмица на търг ще бъдат предложени два имота, оценени за 1,5 млн. и 274 000 лв., и пътнически микробус.