-
14 Март 2025 |
USD / BGN 1.7962
GBP / BGN 2.3233
CHF / BGN 2.0287
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Росен Плевнелиев: Моят приоритет ще е справедливостта

16 Декември 2011 | 21:10

София /КРОСС/ Свикнах с мисълта, че ще бъда президент на България, тренирам и загрявам, каза новоизбраният президент на Р България и бивш министър на регионалното развитие и благоустройството в предаването на БНТ „Панорама".
„Оттук-нататък с ясна визия и напред ще дам всичко от себе си".
Когато обикалях два месеца предизборно, думите солидарност, сигурност и справедливост бяха водещи в исканията на хората и затова моят приоритет номер едно ще бъде справедливост, обясни Росен Плевнелиев.
Според него хората трябва да виждат държавата зад гърба си, че България има институция, която създава у всеки усещане за справедливост, каза още новоизбраният президент.
На мен ми е повече от ясно, че няма да бъда президент, който ще има своите първите 100 дни комфорт, а още в първия си ден ще имам много, много работа, категоричен е Плевнелиев.
Една от идеите, по които той ще работи още в началото е административната реформа и въвеждането на електронно правителство.