• 13 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.7967
  •  GBP / BGN 2.3262
  •  CHF / BGN 2.0333
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Д. Манолов: Абсурдно е евтиният български ток да се изнася в чужбина

Д. Манолов: Абсурдно е евтиният български ток да се изнася в чужбина

/КРОСС/ Протестни действия от страна на бизнеса заради високата цена на електроенергията ще има, но готовността на индустрията трябва да бъде максимално висока, каза президентът на КНСБ Пламен Димитров в интервю за „Неделя 150": „Аргументите за протеста остават валидни, но трябва да се изчака с конкретните действия. Готовността на всички предприятия в индустрията и в цялата икономиката трябва да бъде максимално висока. В момента не всички предприятия са получили своите сметки. Тези, които обаче са ги получили, видяха, че това, което говорихме - за увеличение на тока със 17-18% на сметките, вече е факт. До края на месеца, когато всички предприятия ще получат сметките си. Те ще започнат да мислят за икономия на разходите и, вероятно, ще започнат да се обявяват съкращения на хора. Тогава реалната обстановка в икономиката ще предполага национални протестни действия. Това е естествения ход на нещата, но не трябва да се прибързва с обявяването на някаква дата. През юли месец протестът, в който участвахме заедно с работодателите, беше предупредителен, за да не се случи това, което се случва сега".

Димитров обясни, че връщането на цената на електроенергията за индустрията трябва да бъде съпътствано със създаването на един специализиран фонд, който да изведе от пазара предприятията, чиято електроенергия се купува на преференциални цени.

Президентът на КТ „Подкрепа" Димитър Манолов обяви, че в следващите дни ще стане ясно дали синдикатът ще подкрепи протестите, които работодателите планират в края на месеца: „Проблемът с договорите (за дългосрочно изкупуване на електроенергия от „американските" ТЕЦ), които висят като воденичен камък на нашата енергетика, не може да бъде решен от българската прокуратура. Той може да бъде решен с намеса от Брюксел или с намеса от българска страна. Октоподът в енергетиката трябва да бъде прекратен. Абсурдно е евтиният ни ток да се изнася в чужбина, а ние тук да плащаме скъпия".

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

А бе Митенце, толкова ли си тъп, че не проумяваш нещо, което излиза от твоите уста. Ти си установил, че съгласно подписания договор американските централи, ако не работят им се плаща по скъпо. А като си толкова умен ми каже, къде ще дойдат, или от чий гръб ще вземат парите да им платят, ако те не работят, а Козлодуй ни захранва с енергия. Ей няма ли най после народа ни да се управлява, ръководи и защитава от умни хора.

13.09.2015 13:29:27

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.