-
13 Март 2025 |
USD / BGN 1.7967
GBP / BGN 2.3262
CHF / BGN 2.0333
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Патриотичният фронт издига своя кандидатура за конституционен съдия

16 Септември 2015 | 12:12

/КРОСС/Патриотичният фронт ще издигне своя кандидатура за конституционен съдия, научи „Хоризонт". Името ще бъде обявено малко по-късно днес. Предварително е имало договорка да бъде подкрепен кандидат на управляващото мнозинство, в това число да има подкрепа и от Патриотичния фронт, и от АБВ. Затова и Реформаторският блок няма да излъчи своя кандидатура.
Първоначално се спрягаше името на Екатерина Михайлова, но тя е отказала, след като няма да има подкрепата и на ГЕРБ. Досега от парламентарната квота единствено ГЕРБ издигнаха кандидат - бившият омбудсман Константин Пенчев.
БСП няма да издига кандидатура, информира още БНР, заради малкия шанс той да бъде подкрепен в пленарната зала. Все още не е ясно дали ДСП ще направят своя номинация, макар да се спрягаше името на преподавателя по конституционно право Георги Близнашки.
Днес изтича срокът за номиниране на кандидати за конституционни съдии.