• 25 Дек 2024 |
  •  USD / BGN 1.8819
  •  GBP / BGN 2.3566
  •  CHF / BGN 2.0949
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Изследователите са направили напредък по пътя към напълно пренаписване на генома на живите бактерии

Изследователите са направили напредък по пътя към напълно пренаписване на генома на живите бактерии

/КРОСС/ Изследователите, включително Джордж Чърч са направили напредък по пътя към напълно пренаписване на генома на живите бактерии. Такъв рекодиращ организъм, след като е на разположение, може да включва функционалност, която не се включва в природата. Той може да култивира бактериите във фармацевтичната и други промишлености, като имунизация срещу вируси и ще спести милиарди долари загуби в резултат на вирусна зараза, пише Science daily, цитирано от actualno.com.

„Накрая променя генетичната информация в такъв организъм, че не би било в състояние да се замърсят естествените клетки, поради ограничения на кода извън лабораторията", казват изследователите. „Така че създаването му може да спре лабораторното инженерство на организми от генетично замърсяване с дивата природа. В ДНК-то на живи организми, същата аминокиселина може да бъде кодирана от множество кодони." Тук, въз основа на предишната работа, която показа, че е възможно да се използва генетичен еквивалент на "търсене и замяна" в Escherichia coli, за да замени един единствен кодон с алтернатива, Нили Остров, Чърч и колеги изследвали възможността за замяна на няколко кодони. Изследователите се опитват да се намалят броя на кодоните в кода на Escherichia coli от 64 на 57 чрез изследване на начините за премахване на повече от 60,000 копия на седем различни кодони. Те системно заменят всички 62,214 копия на тези седем кодони с алтернативи. Рекодират сегментите на Escherichia coli и ги изследват. 63% от всички случаи на седемте кодони са заменени, казват изследователите, както и повечето от гените, засегнати от основните промени на аминокиселините, които бяха изразени нормално. Въпреки, че те не са постигнали напълно функциониращ 57-кодон на Escherichia coli, "все още не е проучен функционално променен геном в този мащаб", пишат авторите.

Техните резултати дават критични прозрения в следващата стъпка в генома - създаване на напълно рекодиран организъм.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.