• 25 Ноем 2024 |
  •  USD / BGN 1.8784
  •  GBP / BGN 2.3506
  •  CHF / BGN 2.1094
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Македония ще получи покана в НАТО едва след като разреши спора си с Гърция

 Македония ще получи покана в НАТО едва след като разреши спора си с Гърция

/КРОСС/ Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви че Алиансът няма да може да приеме в редиците си Македония, докато тя не разреши докрай спора за името с Гърция, предава ТАСС, цитиран от Фокус.

„Едва когато вътрешните процеси приключат и съглашението между Скопие и Атина бъде приключено, тогава ще ви поканим в НАТО. Без приключване не виждам как Македония ще влезе в НАТО в обозримо бъдеще“, заяви Столтенберг.

„Това е вътрешен процес и не мога да дам мнение за това. Ние ще поканим БЮРМ за началото на преговорите за приемане още на срещата на високо равнище през юли и съм убеден, че тя ще може да влезе, веднага след като вътрешните процеси приключат“, заяви Столтенберг.

Същевременно той уточни, че дори и при всички благоприятни обстоятелства е невъзможно да се назоват точни срокове за влизане на страната в Алианса.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

И България, и Гърция, и Албания имат политически и икономически интерес съседната им държава "Република Северна Македония:" да бъде в общ с тях военно-политически и икономически съюз. Затова пожелаваме успех на Заев и Ципрас за окончателно разрешаване на спорния помежду им въпрос за името. За демократичен свят, впрочем, този спор изглежда непонятен с неговата времева неадекватност, тъй като всяка Балканска държава влага в него различно историческо съдържание. За Гърция Македония е част от нейната антична история, За България Македония е географско име, придобило историческа стойност в епохата на нейното Възраждане във връзка с борбите за национално обединение. За днешната Република Македония това име има екзистенциално значение, тъй като чрез него Тито през 1944 г. се опита да създаде на база на българския етнос една нова, несъществувала до тогава Балканска национална идентичност и държавност. Ето защо най-логично и приемливо за всички бе името "Нова Македония". В крайна сметка не името дава съдържание на един субект, а субектът изпълва със съдържание името ! Стига субектът да не изпълва името с фалшиво съдържание, като се представя под чужда самоличност, какъвто бе случая с манипулативната комунистическа политика на ЮгоКоминтерновската доктрина. Скопските политици и общественост трябваше отдавна да осъзнаят, че вече живеят в друго време - в 21 век и в друг свят, в които комунистическите доктрини са тотално разобличени. И ако искат тяхната държава да бъде възприемана на сериозно и изобщо да просъществува, следва да я градят единствено и само върху основите на историческата истина. А тя е пределно ясна - новата "македонска" национална идентичност и държавност са създадени след 1944 година !

29.06.2018 20:25:07

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.