• 15 Яну 2025 |
  •  USD / BGN 1.9091
  •  GBP / BGN 2.3204
  •  CHF / BGN 2.0818
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Светлин Наков оглави класацията "Новатори в образованието"

Светлин Наков оглави класацията "Новатори в образованието"

/КРОСС/ Основателят на българския Софтуерен университет Светлин Наков е на първо място в класацията „Новатори в образованието", която обединява личности, допринесли за позитивна промяна в българското образование. Класацията на образователния портал Uchi.bg има за цел да отличи личностите, успешно работещи за развитието на тази важна сфера и да провокира обществения интерес към примерите за позитивна промяна в нея. Първото издание на „Новатори в образованието" включва 35 българи - създатели на иновативни образователни продукти и инициативи, учители и вдъхновители за своите ученици. Общото между всички тях е, че променят образователната среда в България и имат потенциала да продължават да го правят и в бъдеще.

„Проектът на Светлин Наков заслужава първо място. Съвременното и практическо-ориентирано преподаване в учебните заведения е най-прекият път към създаването на адекватно подготвени ИТ специалисти. Това неминуемо ще засили и колаборацията между бизнеса и университетите. Владеенето на съвременните софтуерни технологии е ключов фактор за реализирането на младите хора в бъдещата бизнес среда, защото софтуерът ще играе все по-важна роля", коментира представителят на журито Наталия Футекова, университетски преподавател и управител на софтуерната компания ERP.BG.

Чрез независимо гласуване журито на класацията, съставено от специалисти в сферата на образованието, технологиите и медиите, проучи и оцени кандидатствалите проекти. С общо 293 точки начело на класацията "Новатори в образованието" застана създателят на пърния по рода си у нас Софтуерен университет Светлин Наков. Основателят на образователен сайт номер едно за България Уча.се Дарин Маджаров събра 283 точки и се класира втори. Трето място с 255 точки зае Евгения Пеева - основател на организацията, посветена на мисията да осигури равен достъп до качествено образование за всички български ученици „Заедно в час". В призовата десятка се класираха още: Кирил Митов от училище по роботика Robopartans, Светозар Георгиев и Васил Терзиев от Академията на Телерик, Явор Джонев - основател на системата Jump Math, Кирил Русев - създател на софтуерно решение Jumpido, Милена Стойчева (Джуниър Ачиивмънт България), Димитър Караманчев (Meta Reading) и Кристалин Чавдаров (Аз мога тук и сега).

"В ерата на интернет и на динамична смяна на технологиите, ученето заради самото учене години наред е безсмислено занимание. Образованието има нужда да скъса с „остарялознанието" и хората, които попаднаха в тази класация, опитват да открият вярната посока за промените. Това са ентусиасти, които искат по най-добър начин да променят системата на образованието, да подпомогнат по-бързото и по-лесното усвояване на нови знания, за да се стигне по-скоро до качествен скок. Защото по-високият стандарт на живот зависи от растежа на икономиката, а образованието с поглед в бъдещето, без съмнение, е най-важният фактор за това. Убедени сме, че техният пример ще е заразителен, както нямаме съмнение, че тази класация ще е своеобразен стимул за позитивна промяна на образователната система, на методите за преподаване и за оценка на резултатите", коментира Таня Явашева, журналист и член на журито на класацията "Новатори в образованието".

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.