• 27 Ноем 2024 |
  •  USD / BGN 1.8572
  •  GBP / BGN 2.3451
  •  CHF / BGN 2.1010
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Кадиев иска преференциални ставки на ДДС за лекарства и учебници

Кадиев иска преференциални ставки на ДДС за лекарства и учебници

/КРОСС/Срещу увеличението на данъци и осигуровки и за преференциални ставки на ДДС за лекарства и учебници се обяви Георги Кадиев. 

Във Фейсбук профила си кандидатът за депутат от "БСП - лява България" посочва пет мерки в икономиката, които би искал да постави на обсъждане:

1. Неувеличение на данъци и осигуровки. Считам искането на сегашния служебен министър на социалните грижи за увеличение на осигуровки за пряка покана към повече сив сектор. През 2005-2006 като зам.министър на финансите участвах в намалението на осигуровките с 9 пункта, което е една от големите заслуги на онова правителство, наред с намалението на корпоративния данък от 15 % на 10 %. Да, събираемостта на осигуровките е слаба и над 55 % от пенсиите вече се плащат не от осигуровки, а от данъци. Но това е проблем на организация в НАП, която е отговорната институция за събиране на осигуровките. Считам и предложението на ГЕРБ за даване възможност на общините да сложат допълнителен "общински" подоходен данък за изцяло грешно. Ще увиличи данъчната тежест на обикновените служители, ще направи няколко общини по-богати, ще засили регионалното неравенство, и йезуитски ще си измие ръцете с кметовете и общинските съвети.

2. Преференциални ставки на ДДС за лекарства и учебници. България е може би единствената страна в ЕС без преференциални ставки и е илюзия, че това е голямо постижение на правителството. Напротив, всяка държава прави политика чрез ставките на ДДС. Някъде храните са намалени, някъде строителството, някъде книгите, а някъде погребалните услуги. Да, ще има загуба за бюджета, но не голяма и може да се компенсира. Това, което мори възрастните хора са лекарствата, не толкова цената на хляба и млякото, затова съм склонен към тях да се насочим.

3. Вдигане на размера на основния платен годишен отпуск на всички граждани от 20 на 25 дни, чрез промяна в чл. 155, ал.4 на Кодекса за труда

4. Законово задължение за фирмите за плащане на издадена фактура на 30 ден от издаването и забраняване на отсрочено плащане с повече от 90 дни.

5. Въвеждане на автоматичен фалит при невнасяне на осигуровки над 3 месеца.
Благодаря на всички, които ми изпращат идеите си. И ще се радвам, ако коментарите са в рамките на нормалния добър тон.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.