- 27 Ноем 2024 |
- USD / BGN 1.8572
- GBP / BGN 2.3451
- CHF / BGN 2.1010
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето: София 0°C
Петков: Избори през август или септември са вредни за България
26 Юни 2014 | 18:40
/КРОСС/ "Ако искаме в България да се проведе истинска предизборна кампания, която да даде време на хората да чуят и да вникнат в посланията на различните политически сили, то предсрочните избори не трябва да бъдат насрочвани за август или септември. Едно такова решение ще бъде вредно за българските граждани. То ще утвърди задкулисието, което от години ги отблъсква от политиката и на практика задълбочава емиграционните процеси и демографска криза." Това заяви в студиото на „Още от деня" по БНТ членът на инициативната група на АБВ Румен Петков.
В отговор на въпрос Петков коментира предстоящото учредяване на партия АБВ, както и бъдещия устав на формацията, която ще стартира политическата си дейност на 28 юни, събота, на форум в НДК.
Според него „Алтернатива за българско възраждане" ще притежава един от най-модерните и съвременни устави. В него ще бъде заложена възможността за ефективен граждански контрол върху дейността й.
"Това ще гарантира постигане на основната ни цел - публичност и прозрачност при формирането на политиките ни", посочи още Румен Петков.
По думите му правилникът за дейността на АБВ ще придаде и значима роля на младежката й структура, нещо, което също ще бъде прецедент за родното партийно структуриране.
В заключение Румен Петков посочи, че АБВ ще се бори за постигане на добър резултат на предстоящия предсрочен вот. Участието в управлението на държавата обаче, не е и никога няма да бъде самоцел за нас, заяви категорично той. По думите му Алтернатива за българско възраждане ще търси политическо партньорство само с формации, които предлагат истински, работещи и полезни за държавата политики. В тази връзка той заяви, че не вижда възможност за партньорство с извънсистемни партии, като „Атака". По отношение на ДПС Петков също бе пределно ясен. Ръководената от Местан политическа сила трябва да си вземе почивка и да отсъства от активно участие в управлението на държавата поне четири или осем години.