•  GBP / BGN 2.3108
  •  CHF / BGN 2.0301
  • Времето:  София 31°C

"Байерн" изпусна "Реал" на "Бернабеу", трети пореден финал за "белите"

/КРОСС/ "Реал" Мадрид и "Байерн" Мюнхен завършиха наравно 2:2 в среща-реванш между двата тима от полуфиналите на Шампионска лига, играна на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид. Гостите обаче има за какво да съжаляват. Баварците, както и в първия мач, създадоха повече голови възможности, но имаха проблеми със завършващия удар.

Така с общ резултат 4:3 "Реал" Мадрид ще спори за трофея в трети пореден сезон.

Тазвечершният мач започна отлично за баварците, които поведоха още в третата минута с гол на Джошуа Кимих. Младокът се възползва от грешка в отбраната на "Реал" и отблизо разстреля стража Кейлор Навас. "Кралксият клуб" изравни в 11-ата минута, когато Марсело проби по левия фланг и центрира великолепно, а Карим Бензема с глава прати топката в мрежата.

До края на полувремето най-интересни бяха не голови възможности, а две ситуации, в които гостите имаха претенции за дузпа. При първата, в 16-ата минута Роберт Левандовски падна в наказателното поле, но главният съдия правилно не отсъди наказателен удар. В добавеното време на първата част обаче Марсело игра с ръка в наказателното поле след центриране на Джошуа Кимих. Тук реферът Джунейт Чакър сбърка, избирайки да не посочи бялата точка.

Втората част започна кошмарно за "Байерн". Груба грешка на стража Свен Улрайх беше наказана от Карим Бензема - 2:1. Стражът на германците не прецени добре една върната топка, пропусна я зад себе си и Бензема реализира на празна врата.

След час игра преотстъпеният от "Реал" - Хамес Родригес изравни за 2:2. До края "Байерн" създаде още положения, но ги пропиля.

По този начин "Реал" отново получава шанс да защити трофея си. На финала Кристиано Роналдо и компания очакват победителя от сблъсъка между "Рома" и "Ливърпул". Англичаните имат аванс от 5:2 след първия мач и са фаворити преди утрешния двубой на "Олимпико".