• 13 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.7967
  •  GBP / BGN 2.3262
  •  CHF / BGN 2.0333
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Правителството на Ципрас получи вот на доверие от парламента

Правителството на Ципрас получи вот на доверие от парламента

/КРОСС/Новото правителство на гръцкия премиер Алексис Ципрас получи вот на доверие от парламента, предадоха информационните агенции. Правителството бе подкрепено от всичките 155 депутати от управляващата коалиция на партията на радикалната левица СИРИЗА и дясноцентристката "Независими гърци" в 300-местния парламент.

В реч пред депутатите Ципрас обеща да изведе Гърция от кризата до 2019 г. Той иска първата оценка на новото кредитно споразумение да приключи до края на ноември, за да може да започне преговори за облекчаване на дълга на страната преди края на годината.

Гърция обеща да приложи третата спасителна програма, която договори с Европейския съюз и Международния валутен фонд през август на стойност 86 милиарда евро.

"Ние бързо ще преминем препятствието на първата оценка, ще решим големите въпроси на банковата рекапитализация и дълга, и ще продължим постепенно да променяме Гърция", каза Ципрас преди гласуването.

Неговата парламентарна група ще бъде подложена на тест през идните седмици по време на гласувания за реформи, увеличаване на данъци и намаляване на пенсии, които Гърция трябва да направи, за да получи транш от три милиарда евро и да отблокира 25 млрд. евро за рекапитализация на банките, посочва Ройтерс.

До 15 октомври първа серия от 48 реформи трябва да се превърнат в закони, посочва агенцията.

Ципрас обеща да намери начин да облекчи социалното положение на най-бедните гърци и да открие алтернативни мерки за някои от непопулярните политики, за които настояват кредиторите.

Той изрази увереност, че в началото на 2017 г. Гърция ще се върне на капиталовите пазари, което е ключово условие за финансирането на страната без спасителни заеми от европейските партньори и Международния валутен фонд.

Ципрас бе преизбран на 20 септември за четиригодишен мандат, въпреки че изостави реториката срещу икономиите, която му донесе победа на изборите през януари. Той иска да договори облекчаване на дълга, за да убеди гърците, след седем години на икономически трудности, че е постигнал нещо в замяна на обратния завой, който направи, когато прие условията за икономии, които бе отхвърлил през юни, отбелязва Ройтерс.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.