-
24 Апр 2025 |
USD / BGN 1.7134
GBP / BGN 2.2797
CHF / BGN 2.0847
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Кой ще бъде новият собственик на АвтоВАЗ?

24 Април 2022 | 12:31

/КРОСС/ Слуховете, че Renault Group търси купувач на най-големия руски производител АвтоВАЗ се появиха веднага, след като френският производител обяви, че прекратява дейността си в Русия.
Кой обаче ще получи акциите на автомобилния гигант, както и трите завода в страната, които са собственост на Renault?
В момента французите притежават 67,6% от акциите "Лада Авто Холдинг", който на свой ред е собственик на АвтоВАЗ. По информация на агенция Bloomberg дялът на Renault ще бъде продаден на руски инвеститор, но има и вариант, според който акциите ще бъдат закупен от един от най-големите китайски автомобилни концерни.
Според руски медии тези 67,6%, както и контролът върху заводите, ще премине в ръцете на държавното предприятие "Ростех" (Руски технологии) или в тези на Министерството на промишлеността и търговията. Именно Ростех и сега притежавана 34,2% от акциите на "Лада Авто Холдинг".
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
24 Април 2025 | 14:29
След като клон смаза паркирана кола. Подавани ли са сигнали за опасното дърво и какво са предприели институциите24 Април 2025 | 13:58
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов запозна родители и близки на загинали при катастрофи младежи с мерките за ускоряване работата на прокуратурата по този вид делаПОЛИТИКА