•  GBP / BGN 2.3196
  •  CHF / BGN 2.0829
  • Времето:  София 17°C

Ботев Пд отстрани Марибор насред Словения след голяма драма

/КРОСС/ Ботев Пловдив написа нова златна страница в своята история и се класира за втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа, след като изхвърли словенския Марибор с общ резултат 4:2. В четъртък вечер "канарчетата" направиха зрелищно 2:2 във втория по големина град в Словения, но заради победата си в първия мач с 2:1 българският тим продължи напред.

Ян Репас откри още в 13-ата и заличи пасива на тима си от първия мач, но Кристиан Нвачукву изравни в 47-ата минута. Антъни Уджа пък донесе пълния обрат в 60-ата, преди Етиен Бюгре да възстанови равенството в 80-ата минута, но това се оказа недостатъчно и Ботев ликува заслужено, като удържа финалния щурм на словенците.

По този начин "жълто-черните" ще се изправят срещу гръцкия гранд Панатинайкос във втория предварителен кръг. Марибор пък ще трябва да се задоволи с участие в Лига на конференциите, където ще играе срещу румънския Университатя Крайова.

Марибор - Ботев Пловдив 2:2 (1:2 в първия мач) / 3:4 общ резултат

1:0 Ян Репас 13'

1:1 Кристиан Нвачукву 47'

1:2 Антъни Уджа 60'

2:2 Етиен Бюгре 80'