• 31 Март 2025 |
  •  USD / BGN 1.8084
  •  GBP / BGN 2.3413
  •  CHF / BGN 2.0521
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Жълт код за ниски температури в 5 области у нас

Жълт код за ниски температури в 5 области у нас

/КРОСС/ Днес в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Жълт код за опасно ниски температури e обявен в 5 области на страната: Русе, Разград, Силистра, Добрич и Шумен.

Значителна ще се задържи облачността над Западна България и Рило-Родопската област. Слаб сняг ще превалява главно в югозападните райони. Вятърът в почти цялата страна ще се ориентира от юг-югозапад, ще е слаб, в Източна България до умерен. В Дунавската равнина ще се задържи от север-североизток.

Максималните температури ще са между 0° и 5°, на места в североизточните райони и под нулата, в София - около 4°.

В планините ще преобладава слънчево време. Значителна ще е облачността над масивите в Югозападна България и Западна Стара планина и на места ще превалява слаб сняг. Ще духа умерен, по високите части до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 0°, на 2000 метра - около минус 6°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на отделни места видимостта ще е намалена. Ще духа умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат 3° - 5°. Температурата на морската вода е между 3° и 6°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

През следващите два дни ще преобладава слънчево време. Във вторник по-значителни увеличения на облачността ще има над Западна България и южните райони, в Югозападна България не са изключени и изолирани слаби валежи от дъжд, в планините - от сняг.

В сряда ще има разкъсана висока и средна облачност. Сутрин ще е почти тихо и на места в низините и котловините ще бъде мъгливо или с ниска слоеста облачност.

Във вторник вятърът за кратко ще се ориентира от север и ще се усили, в сряда отново ще е с южна компонента. Температурите ще се повишават бавно, в по-голямата част от страната минималните ще са между минус 3° и 2°, а максималните - между 7° и 12°; в Североизточна България минималните ще са все още до минус 9° - минус 10°, а дневните - до 3°-4°.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.