• 27 Дек 2024 |
  •  USD / BGN 1.8743
  •  GBP / BGN 2.3536
  •  CHF / BGN 2.0816
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Любомир Дацов: Дългът ще бъде такъв, какъвто е истинският дефицит

Любомир Дацов: Дългът ще бъде такъв, какъвто е истинският дефицит
Интервю за предаването "Денят на живо" на Nova News

/КРОСС/ "Силуетът на дълговата спирала" - това бе темата снощи, по която говори финансистът Любомир Дацов в интервю за предаването "Денят на живо" на Nova News.

Той се яви като поредния критик на бюджета на служебния финансов министър Людмила Петкова. "Бюджетна коснослидация означава да бъде намален бюджетният дефицит", обясни фундманетът на бюджетиране Дацов.

"Бюджетът е сбъркан", обобщи той.

"Дългът ще бъде такъв, какъвто е истинският дефицит. Новите правила не казват, че 3% е деифцитът, той трябва да е по-малък, за да изпълним фискалните правила", обясни финансовият експерт.

Според неговите изчисления, приходите в Бюджет 2025 са "пожелателни" и не съвпадат с реалността.

"Някой вярва ли, че няма да бъдат вдигнати определени данъци?", запита Дацов.

"Дано да изтеглят този бюджет", обърна се Дацов с надежда към политиците.

"Никой няма оторизация да прави това нещо. Ако обичат, да си направят политическите програми, че ще вдигнат данъците. Нека хората да гласуват за това нещо", каза финансистът.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.