• 09 Май 2025 |
  •  USD / BGN 1.7313
  •  GBP / BGN 2.3075
  •  CHF / BGN 2.0974
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Министър Илков: Работим заедно с "Европол", за да установим дали схемата BETL се разпространява и в чужбина

Министър Илков: Работим заедно с "Европол", за да установим дали схемата BETL се разпространява и в чужбина
Според вътрешния министър най-вероятно става дума за пирамидална структура

/КРОСС/ "Във връзка с компанията BETL, най-вероятно става дума за пирамидална структура, която е изпълнявала дейност, свързана с измами. Национална полиция извърша проверката по всички постъпили сигнали. Ако има още граждани, които са въвлечени в тази измамна, престъпна схема нека да подадат сигнали, за да установим цялостната престъпна дейност и обхвата на тази дейност на територията на страната", обяви по време на брифинг министъра на вътрешните работи Атанас Илков.

Той посочи, че МВР работи съвместно и с "Европол", така че да се установят данни за участниците в схемата и разпространението на престъпната дейност и в други държави.

Стотици българи, вложили парите си във фирмата BETL за преносими батерии за зареждане на телефони, се оплакаха, че компанията е спряла изплащането на дневни дивиденти.

Потребителите са останали без достъп до системата и смятат, че са станали жертва на финансова пирамида. Не е ясен точният брой на българите, вложили парите си в компанията. Предполага се, че са над 10 000 души. Компанията им е обещавала огромни печалби за инвестиции в зарядни станции за телефони.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.