• 18 Юни 2025 |
  •  USD / BGN 1.6907
  •  GBP / BGN 2.2942
  •  CHF / BGN 2.0793
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Опит за кражба на ток в гр. Лом завърши със смърт

Опит за кражба на ток в гр. Лом завърши със смърт
Мъж загина докато свързваше къщата си незаконно към мрежата на ЧЕЗ Разпределение

/КРОСС/ Мъж от гр. Лом загина вчера следобед при кражба на електроенергия от мрежата на ЧЕЗ Разпределение. Той се е качил на алуминиева стълба и е направил опит да присъедини незаконно къщата си към проводниците на електроразпределителната мрежа, която осигурява електрозахранване на сградите в района. Мъжът е поразен от електричество и е загубил живота си.

Месец по-рано, при проверка от страна на дружеството, е съставен констативен протокол за кражба на електроенергия на същия потребител.

Служители на ЧЕЗ са оказали необходимото съдействие на органите на МВР, извършили са преустановяване на електрозахранването и са обезопасили мястото незабавно, с цел безпрепятствено провеждане на следствените действия.

Кражбите на електроенергия и вандализмът над енергийни съоръжения ощетяват не само ЧЕЗ, но и крайните потребители, тъй като причиняват прекъсвания на електрозахранването, чести аварии и повреждане на електроуреди. Често обаче посегателствата застрашават и отнемат човешки животи. За кражбите на ток чрез прикачване към мрежата се използват всевъзможни способи, проводници и проводими материали, както и елементи за прикриване на нарушенията и отвеждане на електричеството до потребителите, което от своя стара носи изключително големи рискове за живота и здравето на хората, които ги използват, както и всички в близост.

За съжаление подобни престъпления често остават ненаказани. Необходими са строги наказателни мерки и ефективни присъди. Заплахата за невинни хора, а не само за извършителите на посегателствата, води до необходимостта за третирането им като сериозни престъпления. В момента на практика няма санкции, които да имат възпиращ ефект за нарушителите. Само от началото на 2020 г. са установени 2596 кражби на електроенергия, като по-голямата част от тях са за прикачване към електроразпределителната мрежа. 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.