-
15 Май 2025 |
USD / BGN 1.7441
GBP / BGN 2.3242
CHF / BGN 2.0829
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Шофьор блъсна и уби благороден елен на пътя София-Варна

16 Август 2024 | 18:01

/КРОСС/ Шофьор блъсна и уби благороден елен на главния път София-Варна - край ловешкото село Малиново.
Инцидентът е станал тази сутрин. Животното е издъхнало на място, съобщиха от Държавно горско стопанство (ДГС)-Ловеч.
След подаването на сигнала, директорът и служители на ДГС отиват на място. Тялото е огледано за следи от бракониерски лов, като не са открити рани от куршуми.
След това животното е предадено ловци от Ловно-рибарско сдружение „Ловеч", които стопанисват дивеча в района.
Това е четвърти пореден случай в последния месец на пътен инцидент с фатален край за животните. Според запознати високата скорост е причина дивечът да не оцелее след катастрофа.
Директорът на Горското стопанство в Ловеч, инж. Младен Миков, призовава водачите на автомобили да шофират с повишено внимание и съобразена скорост в гористи местности.
Загубата на благороден елен с идеални трофейни заложби е голяма за природата.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
15 Май 2025 | 09:29
Втори ден без наземен градски транспорт в София заради протеста на служителите на градския транспорт15 Май 2025 | 06:58
Вицепремиерът Дончев: Трябва да убедим, да покажем на младите хора, че има отлични възможности за работа с прилични доходи в БългарияПОЛИТИКА