-
13 Март 2025 |
USD / BGN 1.8059
GBP / BGN 2.3345
CHF / BGN 2.0418
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Гражданите организират нов бойкот срещу високите цени

15 Февруари 2025 | 09:08

Той ще се проведе на 20 февруари
/КРОСС/ Гражданските организации, които подкрепиха недоволството срещу високите цени в страната, обявиха нов бойкот на хранителните магазини.
Недоволството ще бъде в солидарност с потребителите в Гърция, които за 24 часа ще бойкотират местните магазини на 19 февруари. У нас участниците в инициативата я обявиха за успешна.
"Бойкотът ще е в четвъртък - 20 февруари. Ще е за 24 часа. Ще се координираме с нашите гръцки приятели, които на 19 февруари провеждат масов бойкот на всичко в страната си - от електричеството през трафика до търговските вериги", заяви Велизар Енчев, цитиран от NOVA.
От своя страна Мая Манолова подчерта, че след бойкота в четвъртък е станало видно, че "веригите са намалили с 50 процента своите продукти".