- 06 Ноем 2024 |
- USD / BGN 1.8287
- GBP / BGN 2.3501
- CHF / BGN 2.0878
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето: София 0°C
Филмът "Гунди - Легенда за любовта" събори 14-годишен рекорд само за първите си 17 дни на екран
06 Ноември 2024 | 19:21
/КРОСС/ За трети пореден уикенд филмът „Гунди - Легенда за любовта" е най-гледаното заглавие в киносалоните в България. Феноменалният успех на филма продължава да се затвърждава, като с всяка изминала седмица продукцията задминава собствените си рекорди, а вече поглежда и към такива обвити в гъста паяжина. Само за 17 дни филмът за легендарния български футболист Георги Аспарухов успя да подобри 14-годишния рекорд на „Мисия Лондон", отчитайки 397 225 зрители и вече заема първо място в официалната класация за най-гледани български филми след 1989 година според данните на Национален Филмов Център. За периода преди 1989 година няма водена официална статистика за броя зрители в кината.
Филмът на режисьора Димитър Димитров „Гунди - Легенда за любовта" вече надмина и най-смелите очаквания на екипа, който стои зад продукцията, но вече всички погледи са насочени към абсолютния рекорд на „Аватар 2" от 475 823 зрители, който се очаква също да падне в следващите 2 седмици.
Машината на времето се завъртя и върна зрителите в едно отминало време, за да им припомни за истински важните неща в живота - любовта, семейството и уважението към другите. Постави на фокус едни позабравени ценности, които съвременното ни общество има огромна нужда да си припомни. Филмът обединява, вълнува и най-вече оставя трайна следа в сърцата на хора за великия Георги Аспарухов.
Филмът е в кината в цялата страна, а пълният списък на киносалоните може да бъде разгледан на официалния сайт на продукцията.
Актуална информация за „Гунди - Легенда за любовта" може да следите в официалните профили на продукцията:
Линк към официалния трейлър в YouTube:
https://youtu.be/1tlNwolYp6k
Линк към официалния сайт: http://gundifilm.com
Линк към Facebook страницата на филма: https://www.facebook.com/gundi.film
Линк към Instagram профила на филма: https://www.instagram.com/gundi.film/
Линк към TikTok профила на филма:
https://www.tiktok.com/@gundi.film
Допълнителна информация:
Филмът е продукция на „Междинна станция" с продуценти Иван Христов и Андрей Арнаудов, а изпълнителен продуцент е Васил Булянски. Проектът се реализира с изключителната подкрепа на Sesame, Захарни заводи, Pumа, както и копродуцентите Immerse FX (Visual Effects Studio), чието дело са всички специални ефекти в проекта. Филмът се осъществява и благодарение на Национален филмов център. Важна подкрепа оказаха още Rubella Beauty, както и партньорите от Agressia и Стил 99, които се погрижиха за костюмите. Филмът беше заснет и с любезното съдействие на БДЖ, а за техническото обезпечаване продукцията разчиташе на Pro Cinema rental. Ключова рекламна подкрепа оказаха партньорите от Metropolis, Idea Comm и Metroreklama. Съществена роля във филма изиграха и партньорите от Парк хотел „Санкт Петербург", Хотел „Тримонциум", White Water Bulgaria, Coffee Spot, Международен Панаир Пловдив - International Fair Plovdiv, St. Sofia Golf Club & Spa. Ексклузивен медиен партньор на продукцията е Нова Броудкастинг Груп. Основен медия партньор е БГ Радио. Разпространява NO BLINK FILM.
Павел Иванов, в ролята на Гунди
Павел Иванов е един от най-нашумелите и разпознаваеми български актьори. Завършва НАТФИЗ през 2016 година при ненадминатия Стефан Данаилов, но още през 2014 става част от трупата на Народен театър „Иван Вазов", където играе главни роли в едни от най-касовите спектакли. През 2016 година името му добива популярност и в телевизията, благодарение на сериала ,,Полицаите от края на града". Следват участия и в други телевизионни формати, последният от които е ситкомът „Татковци". Успоредно с тези театрални, телевизионни и кино ангажименти Павел Иванов обикаля страната и Европа с пътуващи спектакли.
Александра Свиленова, в ролята на Лита
Александра Свиленова е новоизгряващ талант, който ще изиграе една от централните и ключови главни роли във филма - тази на Величка Маркова - Лита, съпругата, най-голяма любов и вдъхновение за Гунди. Това е първата голяма роля в киното за актрисата, която учи „Актьорско майсторско за драматичен театър" в класа на проф. д-р Ивайло Христов. Александра участва още в представлението на Учебен театър НАТФИЗ: „Диканка - резултати от уъркшоп" с режисьори Мартин Киселов и Ева Данаилова, постановката „Опасни връзки" с режисьор Станка Калчева, както и в „Недовършена пиеса за механичен нож" под режисурата на Ованес Торосян.
Димитър Димитров, режисьор
Димитър Димитров е добре познат на зрителите като режисьор на популярните сериали „Отдел издирване", „Дяволското гърло", „Откраднат живот", „Връзки", „Дървото на живота", „Съни Бийч", „Мен не ме мислете" и още много други. Дебютът си в игралното кино прави на 27 години с филма „Събирач на трупове", който участва в селекцията на редица престижни международни фестивали. Има опит още в късометражно и документално кино.
Борис Славков, оператор
Операторското майсторство на филма е в ръцете на Борис Славков. Работил по сериалите „Войната на буквите", „Отдел издирване", „Откраднат живот", „Дяволското гърло", „Съни бийч", „Мен не ме мислете", както и по филмите „Шекспир като улично куче", „Всичко, което тя написа", „Събирач на трупове".
Емил Бонев, сценарист
В сърцето на проекта и негов сценарист е Емил Бонев. След завършването си във ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов", специалност „Актьорско майсторство за драматичен театър", Емил Бонев има 60 роли и национални награди. Автор е на пиесите „Морска сол", „Пакетче семки", „Покер", „Кантон 117", „$910", играни с успех в страната и чужбина. Драматургичен консултант и диалогист е на филма „Пазачът на мъртвите" на Илиян Симеонов и сценарист на лентите „Прогноза" на Зорница София и „Засукан свят" на Мариус Куркински. Като главен сценарист Емил Бонев се подписва под сериалите „Морска сол", „Недадените" и „Скъпи наследници". Режисьор е на десетки спектакли, между които „Гнездо на ангели" в Драматичен театър „Николай Масалитинов" - Пловдив", „Мъжка задушница" в Драматичен театър „Сава Огнянов" - Русе, „Бонбон" в Народен театър „Иван Вазов", „Сюрприз" на Младежки театър „Николай Бинев", „Чиничита" и „Убийство без убийство" в Театър 199 - „Валентин Стойчев".