-
13 Май 2025 |
USD / BGN 1.7601
GBP / BGN 2.3267
CHF / BGN 2.0900
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Путин и Ердоган ще обсъдят в Казан проект за газов хъб на турска територия

22 Октомври 2024 | 08:57

/КРОСС/ Президентът на Русия Владимир Путин и турският му колега Реджеп Тайип Ердоган ще обсъдят на среща в Казан възможността за създаване на газов хъб на турска територия, съобщиха от пресслужбата на руския държавен глава, предаде ТАСС.
Путин ще бъде домакин на срещата на върха на организацията БРИКС от 22 до 24 октомври в Казан, столицата на република Татарстан в рамките на Руската федерация.
„Установено е ефективно сътрудничество с турските партньори в газовия сектор. Стабилно функционират газопроводите „Син поток" и „Турски поток" по дъното на Черно море. В рамките на срещата в Казан държавните глави ще засегнат също така въпроса за проект за създаване на международен газов хъб на турска територия," се посочва в съобщението.
През октомври 2022 г. руският президент Владимир Путин предложи идеята за създаване на газов хъб на турска територия за доставки на газ към Европа. Турският президент Реджеп Тайип Ердоган я подкрепи.
Източник: БТА
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
13 Май 2025 | 19:47
На 14 и 15 май ще се извършват ремонтни дейности на АМ „Тракия“ между Кермен и Хаджидимитрово в област Сливен. Шофирайте внимателно!13 Май 2025 | 19:32
Зам.-министър Петър Младенов се срещна с еврокомисаря по младежта и спорта Глен Микалеф13 Май 2025 | 19:17
Министър Тахов: Близо 500 млн. евро по Стратегическия план ще подпомагат насърчаването на фермерите към сдружаване13 Май 2025 | 19:02
Абитуриенти получават напътствия как да шофират на бала сред смачкани автомобилиПОЛИТИКА