-
13 Май 2025 |
USD / BGN 1.7611
GBP / BGN 2.3204
CHF / BGN 2.0876
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Volkswagen Group и SEAT S.A. инвестират 10 млрд евро в Испания

08 Май 2022 | 13:48

/КРОСС/ Volkswagen Group и SEAT S.A. оповестиха, че двете страни, дружно с бъдещите им сътрудници, ще създадат инвестиция в размер на 10 млрд евро в дейностите си на територията на Испания, като главната задача е обезпечаването на бъдещето произвеждане на електрически автомобили и батерийни детайли за тях.
Новата инвестиция ще се трансформира в най-голямата индустриална такава в цялата история на Испания, като включва и първи по рода си индустриален комплекс за батерийни детайли за електрически автомобили в страната. Изграждането на оборудването се чака да стартира през идната година, а в него се чака да работят повече от 3000 индивида.
"Volkswagen Group, SEAT S.A. и испанското държавно управление споделят една визия: Испания да се трансформира в европейски хъб за електрическата подвижност ", разяснява Херберт Дийс, изпълнителен шеф на Volkswagen Group. "Готови сме да сложим началото на тази промяна ". Новият батериен цех на Volkswagen Group и SEAT S.A. ще бъде с годишен потенциал от 40 GWh, като ще доставя заводите на групата в Марторел и Памплона, и ще бъде действен през 2026 година.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
13 Май 2025 | 11:52
Абитуриенти получават напътствия как да шофират на бала сред смачкани автомобили13 Май 2025 | 11:42
РЗИ за децата, пили белина: Помощник-възпитателката е забравила да изплакне чайника13 Май 2025 | 11:31
Mинистър Петкова: Вървим уверено към членството ни в еврозоната от 1 януари 2026 г., въпреки всичкоПОЛИТИКА