-
01 Май 2025 |
USD / BGN 1.7197
GBP / BGN 2.2961
CHF / BGN 2.0831
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
ЦСКА 1948 загуби от Хебър с 1:3, а Септември София падна от Левски с 0:1

22 Април 2025 | 07:14

/КРОСС/ Хебър победи ЦСКА 1948 с 3:1 в последния мач от последния кръг на редовния сезон на Първа лига. Така тимът от Пазарджик запази надежда, че може да оцелее в долната група от осем отбора, които ще се борят за оцеляване, като има седем финала до края на сезона. Автогол на Стив Фуртадо и попадения на Набил Макни и Янис Гермуш дадоха сериозен аванс на Хебър преди почивката, Евгений Сердюк върна само един гол за домакините след паузата.
Това бе едва трета победа за пазарджиклии от началото на сезона, като те завършиха мача с десет души заради червен картон на резервата Доминик Павлек.
ЦСКА 1948 - Хебър - 1:3 (0:3)
голмайстори: 0:1 Стив Фуртадо 4-дузпа, 0:2 Набил Макни 26, 0:3 Янис Гермуш 45+1, 1:3 Евгений Сердюк 49
Отборът на Левски завърши с победа редовния сезон в Първа лига. "Сините" ще влязат с 9 точки аванс в битката за сребърните медали с Арда и Черно море, след като взеха малкото столично дерби със Септември от програмата на 30-ия кръг. Селекцията на Хулио Веласкес се реваншира на привържениците си за загубата от Черно море с трудничкото 1:0 над "виненочервените" на Николай Митов.
Единственото попадение реализира появилият се като смяна Мустафа Сангаре в 83-ата минута. Преди това ВАР беше отменил попадение на Марин Петков, а изстрел на Карлос Охене срещна гредата след намеса и на стража Димитър Шейтанов. Като цяло левскарите изиграха по-силна първа част, но така и гостите не реализираха положенията си. През второто полувреме ключова роля сякаш изиграха смените на Хулио Веласкес.
На 26 април Левски стартира плейофите от Първата четворка с ключово домакинство на Арда. Септември пък започва с мачовете от Осмицата за спасение/изпадане с приемането на Локомотив (Пд).
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
01 Май 2025 | 19:24
Трима пътници в такси загинаха при тежка катастрофа край Монтана, а шофьорът на таксито е с опасност за живота01 Май 2025 | 16:26
Наталия Киселова в Копривщица: Нека достойнството, увереността и единството на героите от Априлското въстание да бележат националното ни самочувствиеПОЛИТИКА