-
09 Апр 2025 |
USD / BGN 1.7862
GBP / BGN 2.2837
CHF / BGN 2.0920
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Сергей Игнатов: Българското образование отговаря на средноевропейските изисквания

28 Декември 2022 | 10:14

/КРОСС/ Българското образование се разви в позитивна посока, каза в БНТ „Денят започва“ бившият ресорен министър проф. Сергей Игнатов.
Положителното е повишаване ролята на учителя в българската образователна система и заплащането на неговия труд. Нашето образование отговаря на средноевропейските изисквания. Има положителни и отрицателни страни. Отрицателна страна е провинциализмът в българската образователна система, обясни той.
Българските ученици са претоварени, категоричен е Игнатов. „Независимо от лобитата, които кръжат около министерството, и искат все повече да се увеличават часове, а те ще доведат до следващата криза“.
Той е на мнение, че трябва да се опростят учебните програми. Ние живеем в общество, където информацията е навсякъде и трябва да се пресее. Съвременният свят изисква знанието да се превърне в инструмент за решаване на проблеми, подчерта Игнатов.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
09 Април 2025 | 09:43
Линейки с критично болни минават двойно повече километри заради лошото състояние на пътя Луковит-ПлевенПОЛИТИКА