YouTube вече и телевизия
Секция: Технологии
22 Септември 2011 15:26
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
YouTube вече и телевизия

/КРОСС/ Популярният видео сайт YouTubeYouTube може да се превърне в пълноценен конкурент на телевизията.

Google е готов да похарчи над половин милиард долара, за да постигне целта си, твърди electronista.com, цитиран от TechNews.

Плановете на интернет гиганта за ТВ излъчване чрез YouTube включват като минимум създаване на пълноценна алтернатива на стандартната телевизия.

Според два различни източника, Google ще похарчи между 500 и 600 млн. долара, което е значително повече от обявената първоначална инвестиция от 100 милиона долара за получаване на професионално видео съдържание.

Google преговаря не само с независими доставчици на съдържание, които вече работят с YouTube, но и с оператори на кабелни канали и дори с компании, за които видеото е вторичен бизнес.

Твърди се, че интернет гигантът ще похарчи десетки милиони долари за сключване на индивидуални сделки. На този пазар Google ще се конкурира с „ветерани" в индустрията при сключването на сделки.