Битката за Плевен – ексцесии и инвестиции
Секция: ПОЛИТИКА
27 Септември 2011 08:43
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Битката за Плевен – ексцесии  и инвестиции

Плевен /КРОСС/ Аз съм категорично против това, което се случи в Катуница, против това, че се дадоха две жертви. Смятам, че това е едно криминално деяние, което трябва да бъде пресечено. Това каза Димитър Стойков, кандидат за кмет на Плевен от ГЕРБ, дебат за Плевен. Моята позиция е, че не трябва да се опитваме да търсим и да вадим етническата карта в предизборна обстановка. Държавните институции са тези, които могат и трябва да решат този проблем, коментира още Стойков. По отношение на престъпността в Плевен, Стойков заяви, че има места около града, в които има битова престъпност, има много разбити къщи. Шансът за Плевен е да стартира АЕЦ „Белене”. Това е възможност за стартирането на сто хиляди работни места. Ще направим всичко възможно този проект да тръгне, коментира още Стойков.

От своя страна настоящият кмет на Плевен и кандидат от Българска народна демокрация Найден Зеленогорски заяви: „Не смятам, че има етническо напрежение в Плевен. Пред Конституцията всички сме равни, държавата със съдебната система, със силовите структури трябва да гарантира реда”. Зеленогорски обясни, че Плевен инвестира пари от общинския бюджет за сигурността на малките градове и села.

По отношение на безработицата в Плевен, Зеленогорски коментира, че тя е около 7.9%. В Плевен през последните години бяха създадени над 2500 работни места, добави още Зеленогорски.

Кандидатът за кмет на Плевен от БСП Любомир Петков коментира, че в Плевен не за първи път има ескалации на напрежение. Само преди месец тук се стреляше в центъра на града, поясни Петков. Отговорността ни е на всички като граждани, заяви още Петков. По думите му местната власт трябва да е там, където се случват проблемите.

 

Антон Георгиев, кандидат за кмет на Плевен от „Движение Гергьовден”, заяви, че засега няма етническо напрежение в общината. „Кражбите са основните проблеми, за които ни съобщават наши представители”, коментира още Георгиев. Той зави, че не може да каже дали в общината има корупция. Според него трябва по-малко фирми от другите градове да изпълняват поръчки в Плевен.

Крум Пенчев, кандидат за кмет на Плевен от РЗС, каза, че липсата на държавност, ред, законност и справедливост е повод за сблъсъците в Катуница. По отношение на младите Пенчев заяви, че като кмет ще създаде подходящ бизнес климат. Европроектите са бъдещето на Плевен и на България. До момента се работи по тях, но недостатъчно. Може да се създаде екип, с който да бъдат спечели повече проекти, коментира още Пенчев.

Според мен няма етнически проблем в Плевен. Има партии като „Атака” и ДПС, за които това положение е много изгодно. Това заяви от своя страна Поля Петева, кандидат за кмет на Плевен от ЕНП. На въпрос дали има корупция в общината, Петева заяви, че от ЕНП ще бъдат безкомпромисни в това отношение. „Моето предложение е да има и открита телефонна линия, на която всеки да може да подава сигнали”.

 

От своя страна Красимир Атанасов, кандидат за кмет на Плевен от „Атака”, заяви по отношение развитието на бизнеса, че в Плевен трябва да заложи на туризма – историята на Плевен е богата. В Промишлената зона трябва да се инвестира, това ще го кажат експерти. Според него сблъсъците в Катуница са следствие на трупани и отлагани през годините проблеми. „Дойда ли на власт ще има патрули по улиците и общинска полиция”, заяви още Атанасов.