Софиянски направи обиколка на столицата
Секция: ПОЛИТИКА
05 Октомври 2011 17:18
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Софиянски направи обиколка на столицата

София /КРОСС/ Близо час и половина продължи днес обиколката на кандидат-кмета за София на ОДС Стефан Софиянски в централната част на столицата.

Разходката, комбинирана със случайни срещи с граждани, които усмихнато го спираха и поздравяваха, започна от фонтана на площада пред Централна баня. Придружен от група кандидат-общински съветници и симпатизанти, Софиянски посети сградата на Централна баня, реставрацията на която бе започната по времето на негови предишни мандати.

Днес в няколко от залите на сградата-архитектурен паметник са изложени пана с цветни мозайки. И въпреки, че реконструкцията на сградата бе започната още от Софиянски като кмет, а от 6 години общината се управлява от друго ръководство, ремонтите и реконструкцията в помещенията не са завършени и са в застой, видяха присъстващите.

Спирка по пътя на обиколката бе направена и на известните на всички столичани минерални чешми.
„Вие ги направихте като кмет, помня аз.", обърна се към Софиянски Христина Тодорова и показа бутилките, с които идва всеки ден за вода от извора.

„Преди години имах проблем, дойдох при Вас - при кмета, и Вие ми помогнахте - сега аз ще Ви подкрепя като гласувам за Вас.", обърна се към Софиянски друга столичанка, представила се като Виолета Григорова.

Кратката обиколка из близката сграда на Централни хали бе със спирка до цветарския магазин, ново магазинче за торти и сладкиши и...по чаша бира с приятели на втория етаж. Групата, съпровождаща Софиянски се върна назад във времето и си припомни колко трагично и опасно изглеждаха Халите преди ремонта им, какви са сега и колко посещения на съдебната зала костваше това добро на тогавашния столичен кмет.