Григор Димитров се класира за втория кръг в Стокхолм
Секция: СПОРТ
19 Октомври 2011 17:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Григор Димитров се класира за втория кръг в Стокхолм

/КРОСС/ Първата ракета на България Григор Димитров се класира безпроблемнo за втория кръг на турнира в Стокхолм с награден фонд 600 000 евро, след като победи с 6:3, 6:1 заемащия 66-о място в световната ранглиста Райън Суийтинг (САЩ).

Така в следващата фаза на надпреварата 70-ият в света хасковлия ще мери сили с четвъртия поставен в схемата Хуан Игнасио Чела (Аржентина).

Мачът започна добре за българина и той имаше брейкпойнт още в първия сервис гейм на съперника си. Въпреки не осъществи пробива тогава, българинът го стори в четвъртия гейм за 3:1. Григор печелеше далеч по-лесно подаванията си от своя съперник, като използваше умело стабилния си сервис. Юношеският шампион от US Open и "Уимбълдън" през 2008 година можеше да сложи край на сета с още един пробив в осмия гейм, но не се възползва. Все пак при собствен сервис и след 39 минути игра Димитров поведе в частите след 6:3.

Вторият сет се разви още по-добре за Григор. Той реализира два бързи пробива и поведе с 4:0. 24-годишният Суийтинг пък записа първия гейм в сметката си в сета за 4:1, след като преди това не се възползва от брейкпойнт при подаването на българина. Хасковлията доминираше в разиграванията от основната линия и продължи да печели подаванията си без да дава шанс на противника. При 5:1 Григор пропусна два мачбола, но при третия направи нов пробив и сложи край на мача след час и 13 минити игра.

Българинът си заслужи 20 точки за световната ранглиста и 9265 евро от наградния фонд, като това бе и първият му мач срещу Суийнтинг. Димитров остави в статистиката 6 аса и 2 двойни грешки, а американецът записа срещу името си 2 директни точки от сервис и само една двойна грешка.