Сараево, Босна и Херцеговина /КРОСС/ Министърът на външните работи на Босна и Херцеговина (БиХ) Свен Алкалай категорично осъди атаката в петък срещу американското посолство в Сараево, съобщи сръбския "Вести онлайн".
Той изрази увереност, че властите на Босна и Херцеговина възможно най-скоро да разкрият подробности за извършителите на този атентат.
Алкалай подчерта подкрепата си към американското посолство в Сараево и неговите служители като отбеляза, че вчерашното събитие е индивидуален акт, че Босна и Херцеговина не е страна, където терористи могат да намерят убежище.
"Босна и Херцеговина никога не е имала, нито пък ще има терористи. Това е коварен акт на физическо лице, на чужд гражданин, който иска да злепостави репутацията на Босна и Херцеговина пред света и да покаже, че ние сме нестабилна държава", уточни Алкалай.
Той изтъкна, че полицията и службите за сигурност на всички посолства и мисии в Босна и Херцеговина са в повишена тготовност.
"Бързото и ефективно разрешаване на този инцидент е най-доброто доказателство за способността на силите за сигурност и полицейските агенции в Босна и Херцеговина", каза Алкалай, като не забрави да похвали петъчните бързи действия на полицията.
/НИ/