/КРОСС/ Сексът може да помогне на студентите по-лесно да преминат изпити и да получат по-високи оценки, показва ново изследване на група германски учени, цитирано от "Скай".
"Ние извършихме проверка на студентите преди и след секс. Открихме, че нормалната сексуална активност значително повишава умствената способност и че студентите, които малко или изобщо нямат сексуални отношения, имат повече проблеми при полагането на изпитите", сподели социологът Варнер Хабермел от университета в Хамбург.
Според него това доказва, че нормален полов акт влияе положително върху човешката интелигентност. Според него, сексът стимулира работата на мозъка и така прави хората по-интелигентни.
Той заяви, че сексът не възбужда само тялото, но и мозъка, защото по този начин се увеличава количеството адреналин. Ендорфинът и серотонина пък, които се отделят при оргазъм, влияят върху укрепването на самочувствието при личността, подчертава социолога.
/НИ/