София /КРОСС/ Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими. Това съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура". Пътищата в по-голямата част от страната и на автомагистралите „Люлин", „Тракия", „Хемус" и „Марица" са сухи. Влажни и хлъзгави участъци има в районите с мъгла.
Поради мъгла е намалена видимостта до 50 метра в района на Долни Богров, Своге, Мездра, Монтана, Скравена, Ихтиман, Търговище и по пътя Шумен-Русе при Белокопитово. До 100 метра на автомагистрала „Хемус" при Шумен, както и в района на Кюстендил, Долно Камарци, Горно Камарци и до 150 метра в района на Провадия.
Затворени са проходите Твърдица - Елена, Етрополе - Златица и Дюлински за товарни автомобили. Затворен за преминаване на моторни превозни средства за целия зимен сезон е Върбишки проход. В сила са следните ограничения за движение на моторни превозни средства: забранено е преминаването на моторни превозни средства с обща маса над 10 тона през проходите Шипка, Вратник и Петрохан и по пътя Костенец-Самоков, и над 20 тона - през Айтоски проход. Товарните автомобили да са без ремаркета и полуремаркета през прохода Петрохан.