Европейските чиновници излизат на протест?
Секция: СВЯТ
19 Ноември 2011 10:42
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Европейските чиновници излизат на протест?

 /КРОСС/ Синдикатите на европейските чиновници се готвят за стачка от следващата седмица. Протестът им ще е насочен срещу опитите на правителствата на европейските държави да променят статута им заради икономическата криза, предаде Агенция
Франс прес". Чиновниците са обезпокоени от водещите се дебати за изменение на статута на персонала на ЕС. 17 европейски държави, сред които Франция, Германия и Великобритания, подписаха документ, според който дискутираните до момента предложения "не са достатъчно амбициозни".
Страните критикуват системата за автоматично актуализиране на заплатите и предлагат да се взима предвид икономическият контекст, преди да се увеличават възнагражденията.
Европейският чиновник от най-нисък ранг получава брутна начална заплата от 2650 евро месечно, заплатата на генералния директор достига 18 300 евро, а на еврокомисаря - 23 000 евро. В тези суми не влизат семейните надбавки и разходите за представителни цели.